Як подолати сухість шкіриСуха шкіра потребує особливого догляду. З одного боку, вона вкрай рідко буває проблемною, отже ризик вугрового сипа та комедонів мінімальний. Проте з віком замала кількість сальних залоз проявляється іншими негативними наслідками. Суха шкіра не захищена ліпідним бар’єром від дрібних пошкоджень та надто швидкої втрати вологи. Вона інтенсивніше реагує на подразнення та має схильність до передчасного старіння. Сухість шкіри не варто плутати зі зневодненням. Від нестачі вологи може страждати будь-яка шкіра. Проте жирна у відповідь на зневоднення почне виробляти більше себуму, а суха – тріскатися, лущитися, свербіти та боліти.

Причини сухості шкіри

Щоб позбутися певної проблеми, важливо дізнатися про причини її виникнення. Надмірна сухість може бути наслідком:

  • спадковості. Вплинути на сімейну особливість неможливо – потрібно лише намагатися вжити заходів щодо зняття неприємних симптомів;
  • атопічного дерматиту. Позбавитися неприємних відчуттів сухості та стягнутості у цьому випадку допоможе лікар;
  • використання засобів з агресивними ПАР, що порушують гідроліпідний бар’єр;
  • низького вмісту зволожувальних компонентів у косметиці – у такому випадку сухою може стати будь-яка шкіра;
  • впливання факторів навколишнього середовища – надмірно сухе повітря, літня спека чи мороз;
  • незбалансованого харчування з недостатнім вмістом жирних кислот;
  • використання лікарських засобів.
ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Ежедневный макияж с брендом Фаберлик

Якщо сухість шкіри – це не тимчасове явище, варто звернути увагу не лише на зволоження, але й на засоби для створення захисної ліпідної оболонки. Косметика має містити речовини, що перешкоджають втраті вологи, – олії та цераміди. Водночас жирна шкіра, що потребує зволоження, вимагає наявності у складі гідрофіксаторів – гіалуронової кислоти та гліцерину. Тому не буває універсальної косметики для зволоження, яка підійде кожному. Варто обирати її відповідно до власних особливостей та потреб.

Скільки засобів зі зволожувальним ефектом необхідно використовувати для досягнення результату

Догляд за сухою шкірою, якщо вона не є тимчасовим явищем, передбачає:

  • використання делікатних засобів для очищення. Замість косметики з лужним складом варто придбати дещо більш м’яке. У складі таких засобів не повинні міститися агресивні ПАР. Варто також намагатися менше використовувати гарячу воду, замінюючи її прохолоднішою;
  • нанесення зволожувальних засобів на шкіру одразу після очищення. Для покращення ефекту можна використовувати крем/молочко чи бальзам на мокру поверхню. Завдяки цьому корисні речовини краще проникатимуть у глибинні шари епідермісу;
  • користування кремом для рук мінімум двічі на день;
  • використання сонцезахисних кремів з високим ступенем захисту – від SPF30 і більше. Тонка суха шкіра швидко обгоряє, схильна до появи пігментації та зморшок.
ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Украшение золотом - это роскошно: выбираем кольца и серьги на вечер

Якщо сухість є вашою спадковою особливістю – варто обрати весь арсенал косметичних засобів відповідно до потреб шкіри. Вам не можна користуватися агресивними пілінгами чи скрабами та необхідно ретельно стежити за складом косметичних засобів. Після делікатного очищення варто використовувати тонік, сироватку, флюїд чи есенцію. Для використання вдень підійде зволожувальний крем, а на ніч можна обрати поживний, що містить амінокислоти, ліпіди та натуральні олії. Варто регулярно наносити зволожувальні маски та щоденно користуватися засобами з SPF навіть взимку.

Сухість може бути тимчасовою та не властивою вашому типу шкіри загалом. Таким в певний момент може стати навіть жирний чи нормальний епідерміс. Виправити ситуацію допоможе косметика з підвищеним вмістом зволожувальних компонентів. Проте помилкою буде купити засоби для сухої шкіри для швидкого насичення вологою. Олії, що входять до її складу, можуть закоркувати пори та спричинити іншу проблему – утворення акне та вугрового сипа. Отже, зволожувальну косметику необхідно обирати завжди відповідно до вашого типу шкіри.

Окрім використання якісних косметичних засобів, варто звернути увагу на раціон та регулярно вживати достатню кількість води. Виявити взаємозв’язок стану шкіри та здоров’я допоможуть медичні аналізи.